Regulamin Indywidualnego Planu Studiów i Programu Nauczania (IPS) w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii PŁ
-
Indywidualny Plan Studiów i Program Nauczania przyznawany jest przez Dyrektora Instytutu na czas 1 semestru studentom osiągającymi dobre wyniki w nauce oraz wykazującym dodatkowe zainteresowania w dziedzinach związanych z przemysłem papierniczym i poligraficznym.
-
Celem IPSu jest umożliwianie studentom IPiP rozwijanie dodatkowych zainteresowań naukowych, poprzez modyfikację i rozbudowę programu studiów oraz umożliwienie pracy naukowo badawczej pod opieką pracownika naukowego.
-
IPS może być przyznany studentowi najwcześniej na III semestrze studiów I stopnia.
-
Podstawowym warunkiem przyznania IPSu jest posiadanie pełnej rejestracji, osiągniecie przez studenta średniej ocen z całego toku dotychczasowej nauki powyżej 3.9, oraz złożenie podania do Dyrektora Instytutu (zał. 1).
-
Dyrektor Instytutu w szczególnych wypadkach może udzielić niespełniającemu warunków studentowi, prawo do IPSu.
-
Studentowi zostaje przydzielony, po uzgodnieniu z Dyrektorem Instytutu, opiekun, który posiada co najmniej tytuł doktora.
-
Student któremu zostanie przyznany IPS ma prawo do uczestnictwa w dodatkowych zajęciach nie przewidzianych w programie studiów, które odbywają się na innych uczelniach lub wydziałach Politechniki Łódzkiej. Przedmioty te powinny być związane z profilem i sylwetką absolwenta.
-
Student wraz z opiekunem jest zobowiązany na początku każdego semestru do przygotowania wykazu przedmiotów przewidzianych do realizacji w ramach IPSu (zał. 2) oraz krótkiego opisu zaplanowanej pracy badawczej lub projektu.
-
Student wraz z opiekunem ma prawo do zmiany wcześniej ustanowionego wykazu przedmiotów, jednak nie później niż dwa tygodnie od rozpoczęcia się semestru, którego dotyczą zmiany.
-
Student któremu przyznano IPS ma prawo do rezygnacji z niego i powrotu do normalnego planu studiów.
-
Studiującemu systemem IPS, który nie uzyska pełnej rejestracji na semestr lub znacząco pogorszy swoje wyniki w nauce, Dyrektor Instytutu może odebrać prawo do tego toku studiów.
-
Student, który wraca do normalnego programu studiów jest zobowiązany do uzupełnienia braków, wynikających z ewentualnego wykreślenia tych przedmiotów w programie IPS.
Opiekunem IPS jest:
dr inż. Mariusz Reczulski
-
Opublikowano: 27 luty 2014