W dniach 23-25 października br. niemal 30-osobowa grupa studentów polskich uczelni poligraficznych (reprezentujących Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej oraz Instytut Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej), wraz z opiekunami naukowymi, wzięła udział w dorocznej wizycie w zakładach Koenig & Bauer w Radebeul, gdzie produkowane są arkuszowe maszyny offsetowe tej firmy. Goście z Polski mieli okazję zwiedzić halę montażową fabryki i centrum demonstracyjne, a także wysłuchać prezentacji technologicznych poświęconych rozwiązaniom niemieckiego producenta. W ramach dodatkowych atrakcji organizator – firma Koenig & Bauer (CEE) – zapewnił m.in. zwiedzanie Uniwersytetu Nauk Stosowanych (Hochschule für Technik, Wirtschaft und Kultur – HTWK) w Lipsku.

Więcej informacji na stronie: Studenci polskich uczelni poligraficznych z wizytą w zakładach produkcyjnych Koenig & Bauer