Przemysły: papierniczy, przetwórczy oraz poligraficzny są prężnie rozwijającymi się gałęziami gospodarki z przyszłością. Polska należy do 20 największych producentów papieru i tektury na świecie.

Obecnie na rynku występuje niedobór specjalistów z tych branż. Szczególnie poszukiwanie są osoby o wykształceniu ścisłym z zakresu: chemii, mechaniki, inżynierii procesów, ochrony środowiska, elektryki i automatyki, które dodatkowo posiadają wiedzę o procesach papierniczych, przetwórczych i poligraficznych.

Warto dodać, że wiele zakładów w kraju należy do koncernów międzynarodowych, zatem istnieje możliwość znalezienia pracy zarówno w kraju, jak i za granicą.

Studiuj z nami, zachęta

Politechnika Łódzka, kierunek "Papiernictwo i Poligrafia" Studia I i II stopnia o profilu praktycznym.

Studiaprzewidują  jeden semestr, który  jest przeznaczony na staż zawodowy w jednym z przemysłów: papierniczym, przetwórczym lub poligraficznym.

Studia I stopnia skierowane są do Wszystkich, którzy chcą skończyć unikatowy kierunek studiów, natomiast studia II stopnia skierowane są do inżynierów wszystkich specjalności oraz osób posiadających tytuł licencjata.

Program studiów można znaleźć na stronie: www.programy.p.lodz.pl
Dodatkowe informacje są udzielane w przez sekretariat Instytutu Papiernictwa i Poligrafii PŁ,
tel. 42 631 38 03,

Szczegółowe informacje odnośnie rekrutacji:http://rekrutacja.p.lodz.pl/pl